Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“Punonjësve të bashkisë iu dështuan planet”, Kryemadhi zbardh çfarë ndodhi në mesnatë tek Teatri Kombëtar: Menduan se do të largoheshim!

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Intergim Monika Kryemadhi gjatë një interviste për mediat nga sheshi i Teatrit Kombëtar, ku kaloi edhe natën në mbështetje të artistëve, tha se bashkisë nuk ju realizuan planet për shembjen që kërkonte ta bënte gjatë natës.

“Nata ishte e qetë, kishte nota solidariteti nga qytetarët. Planet e ndërhyrjes së djeshme nuk u realiuan dot. Më vjen keq për punonjësit e bashkisë që pritën në cepa për të ndërhyrë. Është gjeja më e pakët për të mbetur syhapur dhe për të mbrojtur godinën. Do t’i rezistojë me stocizmin e saj përballë kufomave politike të Edi Ramës. Kjo qendresë do të vazhdojë, do të jetë e përnatshme.

Ishtë një gjendje e qetë, dhe kjo do të jetë e përnatshme. Nuk kanë tentuar, kanë pasur besimin që ne mund të largoheshim, punonjësit e bashkisë kanë qenë në gadishmëri të plotë. Ne kemi parë që të lëvizin drejt sheshit dhe ishin punonjës të ndërmarrjes së bashkisë. Rreth mesnatës u larguan, sepse e kuptuan që nuk do të largoheshim.”- tha Kryemadhi. (M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *