Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Punonjësi i degës së Thesarit në Fier doli pozitiv, gjithë punonjësit e stafit futen në karantinë

Një prej punonjësve të thesarit të bashkisë Fier ndodhet prej ditesh në vetekarantinë pasi dyshohet se ka dalë pozitiv ndaj COVID19.

Mësohet se stafi i degës së Thesarit në Fier kanë hyrë në vetëkarantinim.

Ndërprerja e punës në degën e thesarit, do të sjellë probleme në ndarjen e pensioneve, pagave, asistencës dhe përkrahjes sociale.

Kujtojmë se ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se numri i të prekurve më kornavirus në vendin tona ka arritur në 123 persona, ndërkohë që 5 persona kanë ndërruar jetë.

Sipas Eugena Tomini nga ISHP është zgjeruar dhe harta me qytetet e prekura, të cilës i janë shtuar dhe Hasi, Berati apo Lezha.

Sipas Tominit numri i personave të shëruar ka shkuar në dhjetë, pavarësisht se ata do të duhet të qendrojnë të vetëkarantinuar edhe për 10 ditë, në mënyrë që të shihet ecuria e tyre.

Ndërsa shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:

 • Tiranë 72 qytetarë
  • Durrës 8 qytetarë
  • Lushnje 4 qytetarë
  • Elbasan 2 qytetarë
  • Fier 12 qytetarë
  • Rrogozhinë 2 qytetarë
  • Kavajë 4 qytetarë
  • Korcë 9 qytetarë
  • Vlorë 4 qytetarë
  • Shkodër 2 qytetarë
  • Lezhe 1 qytetarë
  • Berat 1 qytetarë
  • Has 2 qytetarë

(M.Q/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *