Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetEkonomiFlashTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Prej 3 muajsh pa punë dhe pa pagën e lùftës, punonjësit e transportit në Vlorë dalin në prótestë

Më shumë se 50 punonjës të transportit urban në Vlorë kanë dalë për të prótestuar para Prefekturës së Vlorës për shkak se kanë 3 muaj pa punë dhe ju mungojnë të ardhurat për të përballuar shpenzimet.

Ata kanë deklaruar se e kanë mbyllur punën që në 12 mars dhe edhe pse kanë 3 muaj pa punë, nuk kanë marrë akoma pagën e lùftës.

Sipas firmës ku janë të punësuar aplikimi për pagat e lùftës është bërë, por fajin që ky aplikim nuk është përfituar e kanë instancat vendore dhe qëndrore.

Punonjësit thonë se gjendja është bërë e pamundur për ta, për këtë arsye ata kanë paralajmëruar protesta para institucioneve përgjegjëse, nëse nuk u jepet zgjidhje.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *