Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashShowBizTe FunditTe Gjitha

Publikohet lista e Eurovizionit, ja kur do të përformojë Anxhela Peristeri me këngën e saj Karma

Është publikuar sot radha si do të këndojnë të gjithë pjesëmarrësit në festivalin evropian të muzikës Eurovizion.

Shqipëria përfaqësohet nga Anxhela Peristeri me këngën ‘Karma’ me tekst në Olti Currit dhe muzikë në Kledi Bahitit. Ajo do të përformojë e 11-ta në natën e dytë të festivalit.

Eurovizioni do të mbahet në Roterdam të Hollandës nga 18 deri në 22 maj, pas anullimit të ‘Eurovision 2020’ për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Organizatori i Eurovision ka paraqitur 4 skena të mundshme për këtë festival që realizohet pavarësisht pandemisë COVID-19. Në ditët në vijim organizatori i festivalit do të konfirmojë se cili skenar do të vihet në zbatim.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.