Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


Jetë dhe stilTe Gjitha

Pse meshkujt ulen në njërin gju kur propozojnë për martesë?

Propozimet e martesës janë vërtet emocionuese, por njëkohësisht edhe të thjeshta. Krejt çfarë duhet të bëni është të uleni në njërin gju, dhe ta pyesni personin që e dashuroni nëse dëshiron të martohet me ju, gjithmonë duke mbajtur një unazë në duar. Por sidoqoftë, përse meshkujt ulen në njërin gju?

“Engagement Ring Bible” thotë se kjo është shenjë respekti. Vite më parë, meshkujt gjunjëzoheshin para mbretërve dhe liderëve tjerë si shenjë respekti, bindje dhe besnikërie. Gjithashtu, kjo është edhe shenjë e zakonshme në ceremonitë fetare, domethënë gjunjëzohesh para Zotit.

“The sun” shkruan se e njëjta gjë ndodh edhe në propozimet për martesë. Pra gjunjëzohesh para personit që dashuron, sepse kjo është shenjë se dëshironi ta respektoni atë dhe t’ia kushtoni tërë veten atij personi. Mbi të gjitha do jeni besnik! (D.D/Shuplaka)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *