Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Protestë në Laprakë, banorët : Të hapet rruga sepse na ka dëmtuar bizneset, në të kundërt do t’i heqim vetë bllokimet

Ka vazhduar edhe sot protesta që nisi dje nga banorët e Laprakës për zhbllokimin e rrugës që lidh banesat e tyre me zonat e tjera të kryeqytetit.

Bllokimet janë vendosur nga Policia e Shtetit në bashkëpunim me firmën ‘Salillari’ që prej 10 ditësh pa dhënë sqarime lidhur me kohëzgjatjen e këtij bllokimi.

Banorët kërkojnë që rruga të hapet sa më shpejt sepse i ka dëmtuar shumë bizneset e tyre. Gjithashtu kanë theksuar se nëse nuk gjendet zgjidhje për këtë problem, do të mblidhen sërish nesër dhe do i heqin personalisht.

“Duhet të hiqen këto bllokime sepse, nuk mund të punojmë në këtë mënyrë, i bie që ne të rrimë të luajmë domino, sepse bizneset janë të paralizuara.

Nëse nuk marrin masa ne do të mblidhemi dhe do t’i heqim barrierat që bllokojnë kalimin.”- u shprehën banorët për Fax News.

Qytetarët shtojnë se nuk janë njoftuar nga asnjë autoritet publik për bllokimin që i është bërë rrugës dhe se bllokimet janë bërë gjatë natës.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.