Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Protesta kundër ndërtimit të HEC-eve në Thirrë, policia shoqëron gazetarin e FaxNews i cili po raportonte

Policia ka shoqëruar gazetarin e FaxNews, Preng Gjikola, në lidhje me protestën e zhvilluar ditën e sotme nga banorët e fshatrave Thirrë dhe Sang të Njësisë Administrative Fanë, Bashkia Mirditë, kundër ndërtimit të një HEC-i dhe të një fabrike uij në zonë.

Banorët të revoltuar bllokuan në shenjë simbolike për rreth 10 minuta ‘Rrugën e Kombit’, në mënyrë për t’i dhënë jehonë zërit të tyre dhe për t’u dëgjuar nga instancat shtetërore për gjetjen e një zgjidhjeje për problematikën.

Kundërpërgjigjja e shtetit ishte e menjëhershme por jo për t’i dhënë zgjidhje problemit por për të shpërndar turmën përmes shoqërimeve në polici.

Mes të ndaluarve është dhe gazetari i Faxnews i cili kishte shkuar për të raportuar protestën e banorëve.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.