Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashRajoniTe FunditTe Gjitha

Protesta kundër Ligjit për Fetë/ Ekstremistët pro-serbë mësyjnë aeroportin, plagosen 4 policë

Dhuna në Kuvendin e Malit të Zi me sa dukqet është zhvendosur në rrugë pasi dhjetra protestues kanë dalë nëpër sheshe në disa qytete të këtij vendi kundër miratimit të Ligjit për Lirinë e Fesë.

Ekstremistët pro-serbë në disa qytete janë përplasur me forcat ëe rendit, ndërsa mediat raportojnë atje se 4 efektivë policie janë plagosur.

Ndërkohë një grup protestuesish kanë bllokuar me turne zonën afër aeroportit të Podgoricës aty ku edhe ka ndodhur përplasja mes tyre dhe Policisë.

Policia e Podgoricës bëri me dije përmes një deklarate se zyrtari i sigurisë në Podgoricë, Dalibor Ivkoviç pësoi një lëndim në kokë dhe u dërgua në Qendrën e Urgjencës

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *