Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Protesta kundër HEC-eve/ Statusi në rrjetet sociale i çon policinë në banesë, mbahet në Komisariat (Emri+Foto)

Një qytetar është ndaluar nga Policia vetëm se ka bërë thirrje në rrjetet sociale për të dalë në protestë në zonën e Kaçinarit në Mirditë kundër HEC-eve që po ndërtohën atje.

Burime bëjnë me dije se Gëzim Çupi është mbajtur për rreth 5 orë në Komisariatin e Policisë Mirditë ndërsa mësohet se është nxjerr nga shtëpia e tij rreth orës 17:00 të pasditës së sotme.

Shkak ka qenë thirrja që bëri në rrjetet për pjesëmarrjen e banorëve në protestën për largimin e firmës që do të ndërtojë HEC-e në zonën e tyre.

Çupi ka rrëfyer për Fax News se për çfarë ishte thirrur në: “Më thanë se po shkruajte më te faqja “Kaçinari Kundra HEC”-ve do të arrestohesh. Unë iu thashë se edhe po më burgosët unë përsëri do të shkruaj sepse po mbroj lumejte e mi”.

Gëzim Çupi, denoncuesi që pretendon se është shoqëruar në Komisariat

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *