Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Protesta e opozitës, midis 40 të arrestuarve edhe një student 19-vjeçar (Emri)

Sipas burimeve kofidenciale brenda Policise së Shtetit, midis të arrestuarve që morën pjesë në protestën  e djeshme është edhe një 19-vjeçarë nga Kukësi.

Burime për FaxWeb.al bëjnë me dije se bëhet fjalë për një student i quajtur Orisart Sabah Sinaj i datëlindjes 28.08.2000.

Studenti është nga fshati Surroj i Kukësit dhe është një nga 40 të ndaluarit që morën pjes në tubime.

Kujtojmë se pas ndalimit fillimisht të 20 personave pas mbylljes së protestës, ka shkuar në 40 numri i të arrestuerve që morën pjesë në protestën e mbrëmshme të opozitës e cila u shoqërua më konfrontime të ashpra midis policisë dhe qytetarëve.

Shoqërimet kanë nisur që në orët e vona të mbrëmjes së kaluar me mbylljen e protestës dhe përgjatë gjtihë natës dhe mëngjesit të sotëm (lexo këtu).

(F.GJ/FXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.