Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Protesta e opozitës jehonë në mediat e huaja: Qytetarët tentojnë të mësyjnë në Kuvend

Protesta e opozitës shqiptare përpara Kuvendit që po mbahet ditën e sotme po raportohet gjerësisht dhe nga mediat ndërkombëtare.

Ata po pasqyrojnë situatën e tensionuar nga protestat në Tiranë dhe kanë bërë dhe një raportim për situatën politike në Shqipëri.

Agjensia e lajmeve Ansa ka shkruar se opozita po zhvillon protestën përballë Kuvendit.Raportojnë se situata është e tensionuar dhe që qytetarët po tentojnë shumë herë të kalojnë kordonin e Policisë.

Washington Post dhe New York Times kanë shkruar gjithashtu për protestën dhe për zgjedhjet e reja parlamentare që opozita kërkon që të zhvillohen.

Po ashtu Zëri i Amerikës po e ndjek live protestën në rrjetin e saj social Facebook.

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *