Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashSportTe FunditTe Gjitha

Probleme te Zvicra, Shaqiri largohet papritur nga grumbullimi i Kombëtares

Xherdan Shaqiri është larguar ditën e djeshme nga kombëtarja e Zvicrës.

Ai do të mungojë në 2 ndeshjet kualifikuese të Europianit kundër Gjeorgjisë dhe Danimarkës.

Shqiptari ka lënë grumbullimin dhe shkak është bërë një problem shëndetësor që ai ka hasur së fundmi.

27-vjeçari nga Gjilani ka ndjerë dhimbje në zonën e gjoksit dhe është detyruar të braktisë ekipin kombëtar. ‘

Shaqiri nuk është aktivizuar as javën e fundit me skuadrën e Liverpulit.

Problemet e tij shëndetësore kanë alarmuar edhe klubin e kuq dhe nuk dihet ende sa do mungojë futbollisti shtatshkurtër.

 

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *