AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon nga detyra drejtuesin e Prokurorisë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra drejtuesin e Prokurorisë së Përmetit, Hysen Keta.

Sipas pretendimeve të trupës gjykuese në këtë Komision është konstatuar se KEta ka problem me pasurinë.

Kujtojmë se ky nuk është shkarkimi i parë i një prokurori nga ana e Komisioni të Pavarur të Kualifikimit pas rreth një javë më parë është shkarkuar nga detyra edhe drejtuesi i Prokurorisë së Vlorës Ardian Ylli.

Ky ishte vendimi i dhënë nga KPK, dhe problemet më të mëdha që u ndeshën gjatë hetimeve për Yllin ishin ato që lidheshin me pasurinë.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Një person u rrëmbye në Kamzë në mesditë, në sytë e shumë dëshmitarëve. Sot, pas 11 ditësh policia raporton se ai ka vdekur ditën e pengmarrjes, por nuk po i gjejnë trupin. Çfarë mendoni?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *