Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


KosovaTe FunditTe Gjitha

Priten arrestime nga Gjykata Speciale, Haradinaj: Nuk ka gjë për t’u shqetësuar

Ramush Haradinaj, kandidati për kryeministër i koalicionit PAN, shprehet se nuk duhet pasur frikë nga ajo çka mund të ndërmarrë Gjykata Speciale lidhur me UÇK-në.

Ndërkohë që flitet për arrestime me urdhër të kësaj gjykate, Haradinaj e cilëson Gjykatën Speciale si një marrëveshje të definuar që nuk do varet nga qeveria e vendit.

Gjatë intervistës në emisionin “Komiteti” në Kosovë, Ramush Haradinaj këshilloi ata ndaj të cilëve pritet të ngrihen aktakuza se nuk duhet të shqetësohen pasi nuk ka asgjë të fshehtë për të cilat ata mund të dënohen, për shkak se UÇK nuk ka bërë asnjë krim.

(XH.A/SHUPLAKA)

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *