Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashShowBizTe FunditTe Gjitha

Princ Harry dhe Meghan Markle caktojnë datën e dasmës (VIDEO)

Princ Harry dhe Meghan Mrkle tashmë po ecin me planet e tyre për jetën. Çifti mbretëror ka caktuar dhe ditën kur do të kurorëzojnë dashurinë e tyre me martesë.

Sipas Kensington Palace, dasma e Harry Harry dhe Meghan Markle do të mbahet të shtunën më 19 maj 2018. Çifti është shprehur dhe më parë se  ceremonia do të zhvillohet në Chapel të Shën Gjergjit, Ëindsor Castle. Do të jetë familja mbretërore ajo që do të paguajë të gjitha shpenzimet e dasmës, duke përfshirë shërbimin, muzikën, lulet dhe pritjen.

Dasma do të jetë në të njëjtën ditë si finalja e FA Cup, të cilën Princi Ëilliam zakonisht ndjek në rolin e tij si president i FA.

Princi dhe zonja Markle, kryen angazhimin e tyre të parë zyrtar në Nottingham më 1 dhjetor.

(F.M/Faxweb)

 

Prince Harry and Ms Markle

Prince Harry and Meghan Markle

Engagement ring

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *