Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Prezantoi ilaçin që bënte mrekullinë ndaj Covidit, facebook pezullon për keqinformim presidentin e këtij shteti

Facebook ka pezulluar për një muaj profilin e Presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro, për keqinformim lidhur me koronavirusin.

“Për shkak të shkeljeve të përsëritura të rregullave tona, ne jemi duke ngrirë faqen për 30 ditë”, tha një zëdhënës i Facebook.

Sipas Facebook, presidenti i Venezuelës postoi një informacion keqinformues në lidhje me koronavirusin që “shkeli” politikat e tij dhe vuri në rrezik shëndetin e njerëzve.

Maduro ka promovuar një ilaç “mrekullibërës” kundër koronavirusit, ilaç i cili nuk ka marrë aprovimin e komunitetit mjekësor.

Ai kishte postuar një video (që më pas u fshi) ku vlerësonte vetitë e Carvativir-it, një medikament që, sipas mjekëve, është i rrezikshëm.

Por Facebook citoi udhëzimet nga Organizata Botërore e Shëndetësisë duke deklaruar se “aktualisht nuk ka ilaçe për të shëruar virusin”.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.