AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Pretendohej se ishte shpallur në kërkim, flet Bardh Spahia: E mora vesh nga mediat, asnjë efektiv nuk më kërkon

Ditën e sotme në media u përhap lajmei se ish-deputeti I Partisë Demokratike Bardh Spahia është shpallur në kërkim si i arratisur për ngjarjen e djeshme e ndodhur në KZAZ nr.3 në Shkodër.

Lajmi u konfirmua më vonë dhe nga vetë kryeministri i vendit, Edi Rama gjatë një takimi në njësinë numër 1.

Por gjatë një inteviste të bërë po ditën e sotme teksa Spahia ishte duke shkuar në Seli, ai është shprhur se lajmin për shpalljen në kërkim e kishte marrë vesh nga mediat e ndërkohë në banesën e tij, asnjë efektivë policie nuk ishte parqitur.

Ndërkohë kujtojmë që ditën e djeshme në KZAZ nr.3 në Shkodër pati jo veteëm përplasje mes qytetarëve dhe efektyivëve të policisë por u dogjën dhe ambjentet e një shkolle. Ndërkohë që tensioned ende kanë vijuar dhe ditën e sotme duke bërë që në të gjitha bashkitë e vendit të tek pasur përplasje.

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *