Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Presidentja e KE-së shuan shpresat për Tiranën dhe Shkupin. Çfarë tha ajo në Samitin e liderëve të BE

Presidentja e sapo zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, i ka shuar përfundimisht shpresat se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të marrin një përgjigje positive nga BE për hapjen e negociatave.

Ajo tha se nuk ka shenja positive për një vendim pozitiv, ndërsa ka theksuar nga ana tjetër se beson tek dy vendet aspirante se kanë bërë përpjekje të mëdha për t’iu afruar standarteve europiane.

“Fatkeqësisht, nuk ka shenja pozitive për një vendim për fillimin e negociatave të pranimit në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore. Më vjen shumë keq sepse besoj me vendosmëri se të dy vendet kanë bërë përpjekje të mëdha për të ecur më afër standardeve evropiane dhe meritojnë një sinjal pozitiv,”  theksoi ajo, teksa mori pjesë në samitin e liderëve të Bashkimit Europian.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

 

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.