Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

LAJM I FUNDIT/ A do ta firmosë Reformën Zgjedhore? Meta del para gazetarëve, flet dhe për rrëzimin e Kurtit

Presidenti Ilir Meta ashtu sikur kishte paralajmëruar në orën 13:15 ka dalë në një konferencë për mediat ku ka bërë edhe një herë një rezyme për arsyet e kthimit të ligjit për turizmin detar dhe shtesën e koncesionit në portin e Porto Romanos.

Po ashtu Meta ka komentuar dhe zhvillimet e fundit në Kosovë ku është shprehur: Është shumë e rëndësishme që të respektohen vendimet e institucioneve nga të gjithë faktorët.

Meta foli dhe për Reformën Zgjedhore, për të cilën tha se është pozitive që po bëhet me konsensus mes palëve, dhe në momentin e parë që do të miratohet në Kuvend, ai do ta dekretojë.

Presidenti iu rikthye po ashtu dhe çështjes së Teatrit Kombëtar, ku tha se ka rëndë dakord me Europa Nostra që të niset një hetim ndërkombëtar.

“Kam zhvilluar një bashkëbisedim me Europa Nostra që i falenderova për promovimin e ruajtjes së kulturës tonë dhe ramë dakord për hetim ndërkombëtar për shembjen e teatrit dhe vijuar bashkëpunimin dhe për shumë çështje të  tjera me trashëgimin tonë kulturore si pjesë e trashëgimisë europiane”, tha Meta. Vijon…

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *