Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Premtoi që do të eleminonte mafien, grabitet shtëpia e prindërve të ministrit të Brendshëm

Hajdutë kanë hyrë në shtëpinë e prindërve të Ministrit të Brendshëm Italian Matteo Salvinit, raporton ‘Corriere dela Sera.’

Bëhet me dije se hajdutët kanë hyrë në banesën e babait dhe nënës së ministrit të brendshëm, por nuk ka shenja të dukshme të hyrjes me forcë. Mësohet se dritaret dhe dyert e banesës ndodhet në katin e pestë në një zonë në Primaticcio të Giambellinos, por gjithçka ka ndodhur pa lënë shumë gjurmë.

Kur ndodhi grabitja  prindërit Salvini nuk ishin në shtëpi ata ishin jashtë qytetit për disa ditë pushime.

“Corriere” shkruan se grabitesit vodhën gjithçka që gjetën në dhoma (posaçërisht sende me vlerë në ar e argjend) dhe arritën të “shpërbëjnë” dhe të marrin edhe kasafortën.

Sakaq, mediat thonë se nuk ka dyshime që vjedhja në këtë banesë të ketë lidhje me postin që mban djali i pronareve të kesaj shtëpie, e ka qenë thjesht objektivi i radhës, pasi në këtë periudhe, kur njerëzit ikin me pushime, shumë shtepi janë bosh dhe hajdutët përfitojnë nga rasti.

Megjithatë hetimet kanë nisur nga policia.

(E.V/Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.