AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Prekëse/ Zjarret në Australi, autoritetet shpërndajnë ushqim nga ajri për kafshët (VIDEO)

Në këto ditë emergjence, ku flakët e zjarrit kanë përfshirë të gjithë Australinë, autoritetet kanë vendosur të shpërndajnë ushqim nga ajri për kafshët.

Me miliona kafshë u dogjën në rrugët e Australisë, por autoritetet duhet të mendojnë për ato që janë ende në jetë. Shërbimet e mbrojtjes së kafshëve në Neë South Ëales kanë shpërndarë karrota me anë të helikopterëve për të ndihmuar kangurët t’i mbijetojnë kushteve ekstreme.

Habitatet dhe burimet e ushqimit për to dhe shumë specie janë shkatërruar ndaj autoritetet kanë vendosur shpërndarjen e mbi 2 mijë kg të karrotave dhe patateve të ëmbla. Për kafshët e djegura janë ngritur ekipe pune që t’i eleminojnë dhe t’i zhdukin për të parandaluar kështu ndonjë epidemi të mundshme.

Fjalët Kyce

Burg nga disa muaj deri në 15 vite për ata që dalin pa leje dhe shkelin karantinën, si e komentoni nismën e fundit të kryeministrit Rama?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *