Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Prej disa muajsh në Hagë, gazetari për Hashim Thaçin: Do të kthehet në Prill

Gazetari Valon Syla ka thënë se Hashim Thaçi do të kthehet në Kosovë në muajin prill. Këto komente ai ka thënë në emisionin Pressing në T7.

“Kam informacione që Hashim Thaçi kthehet në prill”, ka shkruar ai. Tutje ai ka thënë se në historinë e Kosovës janë vetëm dy figura që do të futen në historinë e vendit.

“Në historinë e Kosovës kanë me u mbajtë Hashim Thaçi dhe Ibrahim Rugova”, ka shtuar ai.

Hashim Thaçi ndodhet në Hagë së bashku me Kadri Veselin dhe të dyshuar të tjerë, të cilët thuhet se janë penalisht përgjegjës për afërsisht 100 vrasje të paligjshme. Krimet e paraqitura në aktakuzë përshijnë qindra viktima të identifikuara; shqiptarë, serbë dhe romë të Kosovës dhe kundërshtarë politikë.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *