Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Prej 3 muajsh nuk paguhen punonjësit, falimenton Bashkia e Delvinës. Asnjë shërbim për qytetarët

Bashkia e Delvinës mund të konsiderohet totalisht e falimentuar, pasi jo vetëm nuk ofron asnjë shërbim ndaj qytetarëve, por prej 3 muajsh nuk paguan as punonjësit e saj.

Bashkia e Delvinës pas ndarjes së rë territoriale mbeti ndër bashkitë me të vogla në territor dhe numër popullsie, kjo pasi hartuesit e hartës territoriale duhet me parë të kenaqnin bashkitë kufitare me Delvinën.

Aktualisht ne territorin e Bashkise Delvine nuk ka asnjë biznes të madh apo të mesëm me numër të lartë të punësuarish dhe të ardhurat e kësaj bashkie vijne kryesisht nga tarifat e kullotave, atyre pak bizneseve të vogla dhe familjarëve.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.