Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Pamje lùfte nga Libani/ Shpèrthim i fùqishëm në portin e depove, shkátërrohen ndërtesa. Ka edhe viktíma

Një shpèrthim i madh trònditi kryeqytetin libanez Bejrut dhe një kolonë gjigande tymi u pa duke u ngritur mbi qytet, njoftuan dëshmitarët e Reuters dhe media lokale. Dy burime të sigurisë dhe dëshmitarë thanë se shpèrthimi ndodhi në zonën e portit që përmbante depo, ndërsa ka informacione edhe për viktíma.

Shpëèrthimi përshkoi disa zona të kryeqytetit, duke còpëtuar dritare dhe dyer, dhe duke plágosur njerëz ndërsa nuk dihet nurmi i tyre. Pamjet drámatike në mediat sociale tregojnë se njerëzit duke bèrtitur ndërsa një shpèrthim i madh trònditi zonën buzë detit të kryeqytetit të Libanit.

Mediat libaneze bartin imazhe të personave të bllòkuar nën rrënòja, disa të gjákosur, pas shpèrthimit masiv, shkaku i të cilit nuk dihet.

Raportet lokale raportojnë se mund të ketë pasur dy shpèrthime – një në port dhe një tjetër në brendësi të qytetit brenda hapësirës prej 15 minutash.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *