Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Policia zbarkon në Astir pas protestës, shoqërohen disa nga banorët

Pas protestës të zhvilluar ditën e sotme, tek zona e Unazës së Re, burime bëjnë me dije se policia ka shoqëruar disa nga protestuesit.

Sipas shihet edhe në foton e siguruar nga Faxweb.al, dhjetra forca policie kanë rrethuar zonën dhe kanë shoqëruar disa nga protestuesit.

Për 60 minuta banorët e Astirit kanë bllokuar qarkullimin. Sipas burimeve, mësohet se shoqërimet janë bërë pas protestave, dhe pas largimit të kamerave.

Ditën e sotme janë thirrur për tu marrë në pyetje në polici, në komisariatin nr.6, disa nga banorët.

Artan Manushaqe, Kujtim dhe Enkeljana Ylli, Shkëlqim Nuraj, Gëzim dhe Shkëlzen Sadikaj, Lutfi Kastrati, Rruzhdi Daci janë thirrur për tu marrë në pyetje në polici.

Në mes të banorëve kanë qënë edhe deputeti Klevis Balliu dhe ambjentalisti Sazan Guri.

(K.H/Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *