Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Policia u mburr me qenin “hero” 9 ditë pas tërmetit, qytetarja i nxjerr ‘blof’: Më duket se është Dobi im

Mbrëmjen e së enjtes, Policia e Shtetit publikoi në faqen zyrtare në “Facebook” një foto të një qeni të quajtur Brandi, i cili sipas tyre i përket Policisë.

Në njoftim thuhet se ky qen zbuloi personat e gjallë nën rrënojat e pallatit 6-katësh të shembur nga tërmeti në lagjen 18 të qytetit të Durrësit.

Mirëpo, ky postim vjen 9 ditë pas tërmetit dhe dhe disa prej komentuesve shkruajnë se nuk e kanë parë më parë.

Për më tepër, ai që bie në sy është komenti i një qytetareje, e cila dyshon se qeni në foto është i saji.

Ajo shkruan:

“Më duket se është qeni im Dobi, që më ka humbur në “Don Bosko”.

Administratorët e faqes së Policisë e kanë fshirë menjëherë këtë koment, por qytetarja ka komentuar sërish duke shprehur se është në panik për qenin e saj të humbur.

Ajo vijon më tej:

“Unë mendoj se është qeni im dhe jam në panik total, ju më fshini komentin.”

Ajo që vlen të theksohet është se në asnjë rast nuk u fol për ndonjë qen “hero” të Policisë Shqiptare gjatë operacionit të kërkim-shpëtimit të personave të mbetur nën rrënoja, por vetëm për qentë të cilët kishin sjellë me vete grupet e huaja të emergjencës, që erdhën në ndihmë të forcave shqiptare.

Nuk dihet nëse qeni Brandi është vërtetë ai që bëri të mundur gjetjen e të mbijetuarve nga tërmeti, apo nëse është qeni i humbur i zonjës që ka komentuar në faqen zyrtare të Policisë së Shtetit, që është përdorur për propagandë.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *