Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Policia aksion në gjithë Tiranën gjatë natës, kontrolle në lokale, disa të shoqëruar

Kontrolle gjatë natës janë ushtruar edhe në disa lokale në Tiranë. Në kuadër të goditjes së paligjshmërisë strukturat e anti-krimit ekonomik kanë kryer një operacion kundër lojërave të fatit.

Gazetarja e Fax News Denisa Mahmutaj raporton se gjatë kontrolleve nëpër lokale kanë sekuestruar disa paisje të paligjshme dhe janë shoqëruar në polici disa persona të cilët dyshohet se ushtronin veprimtarin e lojërave të fatit, ndërkohë operacioni vijon edhe në qytete të tjera të vendit.

Edhe në qytetin e Elbasanit u bë më dije së mbrëmjen e kaluar është zhvilluar një aksion policor që kishte si qëllim goditjen e veprimtarisë kriminale në qarkun e Elbasanit.

Efektivët e rendit kanë zbarkuar në lokale të shumta, ku kanë kontrolluar imtësisht çdo skutë për të gjetur gjurmë apo sende që mund të çojnë në prangosjen e perosnave të dyshimtë.

Gjatë kontrollit mësohet se efektivët kanë kërkuar edhe sekuestrimin e kamerave të lokaleve të ndryshme, sidomos në ato që dyshohen se në mënyrë të fshehtë, organizojnë edhe lojëra të palejuara të fatit.

(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.