Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashJetë dhe stilTe FunditTe Gjitha

Po vjen vera, largoni celulitin nga kofshët me këto 5 mënyra

Tashmë pon afron stina e verës dhe të gjitha femrat me siguri janë të shqetësuara përsa I përket formave të tyre trupore. Një detaj që I shqetëson pak më tepër është edhe celuliti.

Nëse keni celulit nuk mund të keni luksin të vishni pantallonat e shkurtra.

Më poshtë keni pesë metoda që ndihmojnë në largimin e tij, nga ato natyralet te më teknologjiket.

  1. Me kripë
    Bëni banjë në avull duke masazhuar lëkurën me kripë të trashë. Mund të zgjidhni edhe vaskën të cilën pasi ta mbushni me ujë në temperaturë 38 gradë, të shtoni 1kg kripë. Përsëriteni 3 herë në javë.
  2. Me ushqimin e duhur!

Mos hani as kripë e as sheqer! Me e veshtira, apo jo?

  1. Radiofrekuenca kundër celulitit
    Është një trajtim efikas që stimulon metabolizmin dhe ndihmon ‘shpërthimin’ e substancave të këqija nën lëkurë.
  2. Bëni masazhe të vazhdueshme me krem anticelulit. Ata nuk mund të bëjnë magji pas përdorimit të parë!
  3. Mjeksia estetike

Sigurisht, te kjo ju ka shkuar mendja edhe vetë, por mendojeni edhe njëherë, sapo të siguroni paratë.

(F.M/Faxweb)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *