Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Po qarkullonte pa maskë, efektivët e policisë ‘i vihen pas’ dhe e penalizojnë beratsin. I revoltuar shkruan në fletën e gjobës: Poshtë komunizmi (Foto)

Që prej ditës së enjte qeveria vendosi mbajtjen e detyruar të maskës në ambiente të hapura, si një masë për parandalimin e përhapjes së virusit Covid-19. Shumë qytetarë i janë përgjigjur pozitivisht kësaj masa të re kufizese, por ka edhe nga ata të cilët nuk janë dakort për mbajtjen e maskës kur lëvizin nëpër qytet.

I tillë është rasti i një qytetari nga Berati, i cili u kap nga efektivët e policisë në shkelje duke mosmbajtur maskë, arsye kjo që e gjobitën me një shumë prej 3000 lekësh.

Ajo që bie në sy është se qytetari, tek fleta e gjobës, ka shkruar tek pjesa e sqarimit: Poshtë Komunizmi.

 

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *