Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Po i vrasin me acid banjosh, i hedhin në autostradë dhe i shtypin”, protestë për mbrojtjen e kafshëve: Urdhërin e jep Rama dhe Veliaj

Disa qytetarë kanë protestuar ditën e sotme para bashkisë së Tiranës kundër vrasjes së qenve të rrugës në kryeqytet.

Sipas tyre punonjës të bashkisë i marrin qentë dhe i vrasin në mënyra mizore, duke i futur në kamionçina dhe duke i hedhur në autostradë që ti shtypin makinat, ose duke i vrarë me acid banjosh.

Ato kërkojnë nga bashkia që qentë të mos vriten, ndërkohë që shtojnë se bashkia ka fondet për sterilizimin e tyre si dhe për mirëmbajtjen.

“Vriten në mënyra të ndryshme, me anestezi, me ascd banjosh me bateri makinash, me shiringa që ua fusin në trup, i marrin me kamioncina të mbuluara dhe i hedhin në autostrada. Këto bëhen nga urdhëri i Edi Ramës dhe i Erion Veliajt. I hedhin në autostradë dhe thonë po i shtypi makina. I marrin me arsyen se po i sterilizojnë. Për një qen që merr Erjoni nga bota janë 247 euro, dhe i fut në xhep. Është me fakte bëjnë sikur i sterilizojnë janë çojnë botës që të marrin lekët. Do ta padisim bashkinë.

Kërkojmë mos të ketë më vrasje për qentë e rrugës. Këto qen merren dhe vriten, kjo nuk është e drejtë. Kërkojmë që thjeshtë mos ti vrasin. Bashkia ka fonde, por i marrin dhe i vrasin.”- u shprehën protestuesit.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *