Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Po blejmë m*t me lekë, ky vend do shkojë për lesh”, Erion Kristo skaner situatës në vend

Aktivisti Erion Kristo iu ka bërë një skaner ngjarjeve kryesore të kësaj jave që lamë pas, ku ka dënuar me ashpërsi sulmin që iu bë makinës së Fatos Lubonjës, të cilën e konsideron një sulm të llogaritur.

Po ashtu Kristo shprehet se do të donte që të dëgjonte më shumë zëra kritikë nga PS, që të denoncojnë keqqeverisjen e vendit, ndërsa shton se mezor pret që të nisin arrestimet e shumëpërfolura.

Postimi i Kristos:

1.Sulmi ndaj Fatos Lubonjes nuk eshte nje rast sporadik, por dicka e kalkuluar. Ai tregon jo vetem sigurine e cenuar, por dhe shperdorimin e policise, qe une e kam denoncuar sa here. Sulmi eshte i frymezuar politikisht.

2. Dje ishte e diele. Ne pallatin tone serish uji u ndot. Pas nje telefonate erdhen direkt grupet e punes, ne pike te vapes dhe u moren me te. I falenderoj publikisht. Kesaj here nuk e kam me shtetin, por me indiferencen e banoreve. Vetem 3 vete gjithsej nga dhjetera. Madje kishte dhe qe e dinin prej ditesh. Nuk di ca tju them. Po blejme m.. me leke.

3.Do deshiroja me shume zera te reagonin brenda PS, pervec Arben Malajt, Arta Dades, Irena Beqirajt.

4. A e morem ate provimin qe kishim ne Poznan?

5. Nuk me pelqen as levizja e Presidentit, as levizja kunder Presidentit.

6. Mezi po pres Ambasadoren e re amerikane. Shpresoj te mos na zhgenjeje.

7. Mezi po pres ato arrestimet e premtuara. Nese nuk behen, ky vend iken per lesh.

8. Duam ndryshime kushtetuese, jo vetem Gjykate Kushtetuese.

9. Jam absolutisht kunder ligjeve per shpifjen dhe per bllokimin e portaleve. Ato cenojne lirine tone. Dhe une skam asnje portal.

10. Greqia reagoi. Ne hic.

Fjalët Kyce

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *