Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashShowBizTe FunditTe Gjitha

Zotëron plot 6.6 miliardë euro, njihuni me personin me ngjyrë më të pasur në historinë amerikane

Me 22 fitore të Grammy, 140 milionë shitje albumesh dhe turne të panumërta botërore, Kanye Ëest është një nga muzikantët më të mirë të të gjitha kohërave.

Me një biznes veshjesh, ai është gjithashtu një nga personazhet e famshëm më të suksesshëm, tani është zyrtarisht personi më i pasur me ngjyrë në historinë e SHBA-ve.

Prillin e kaluar mësuam për herë të parë se Kanye Ëest ishte një miliarder pasi u bënë publike detaje të reja në lidhje me suksesin mbresëlënës të markës së tij Yeezy. Në të vërtetë, jo vetëm një miliarder, por një multi-miliarder. Në atë moment u vlerësua se pasuria neto e Kanye Ëest ishte 3.2 miliardë dollarë.

Me vlerësimet e reja pasuria e tj vijon me 6.6 miliardë dollarë. Kanye Ëest është tani personi më i pasur me ngjyrë në historinë amerikane.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.