Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Plas sërish mes deputetëve socialistë, Fino largohet nga Komisioni pas debatit me Manjën

Ende pa kaluar një javë nga debate në mbledhjen e kaluar të Komisiont Parlamentar të Ligjeve deputetët socilistë Ulsi Manjë, njëherësh kryetar I këtij Komisioni, dhe Bashkim Fino kanë pasur sërish përplasje.

Në mbledhjen e sotme Bashkim Fino kundërshtuar miratimin e nenit 41 i sjellë në rend dite, kërkesë e cila është shpërfillur nga anëtarët e këtij komisioni të cilët e kanë miratuar unanimisht.

Pas miratimit të këtij neni, Fino ka dalë nga salla duke braktisur mbledhjen para përfundimit të saj.

Kujtojmë se javën e kaluar debate midis dy socialistëve u zhvilluar për shka t ë vendimit të Gjykatës së Strasburgut mbi pallatin e familjarëve të Lulzim Bashës në Vlorë (lexo këtu).

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *