Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Plas në paraburgimin e Fierit, të burgosurit refuzojnë të qendrojnë në një ambient me 26-vjeçarin Zotaj

Ditën e sotme ka pasur tensione të forta në ambientet e paraburgimit në Fier, për shkak se të burgosurit kanë refuzuar qendrimin pranë tyre të 26-vjeçarit Ervis Zotaj, i cili dyshohet se vrau pak ditë më parë në mënyrë makabre Drita Saliajn.

Ata e kanë cilësuar krim makabër atë të kryer nga Zotaj, dhe për këtë shkak kanë refuzuar që të ndajnë qelinë me të.

Zotaj së bashku me dy të rinj të tjerë janë arrestuar për shkak se dyshohet se dhunuan dhe më pas e hodhën në lumë të njohurën e tyre, Saliaj, mbrëmjen e 5 Janrit të këtij viti.

Mbi Zotajn ka dyshime që ai të ketë kryer dhe marrëdhënie me dhunë me Saliajn, sipas dëshmisë së dhënë në dosjen e prokurorisë nga 16-vjeçari Sindi Shehaj.

Krimin e ka dënuar dhe vetë familja e 26-vjeçarit, të cilën deklaruan në kushtet e tronditjes së thellë psikologjike se në rast se shteti nuk do të jepte dënimin maksimal për djalin e tyre, do të detyroheshin ta vrisnin vetë.

(E.K/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *