Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Plagosje me dashje e dhunë ndaj bashkëshortes, e pësojnë keq 2 fierakët

Policia e Fierit kanë ndaluar 2 shtetas të shpallur në kërkim për plagosje të lehtë me dashje dhe dhunë në familje dhe bëhet fjalë për E.Z., 41-vjeç banues në Fier dhe S.GJ.,, 36-vjeç po banues në këtë qytet.

Ndalimi I 41-vjeçarit u bë pasi Gjykata e Shkallës së parë Fier me vendimin e datës 18.02.2019, e ka dënuar me 2 muaj burg për veprën penale “Plagosje e lehtë me dashje”.

Ndërsa 36-vjeçari u ndalua  sepse ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Dhunë në familje” pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij, shtetases I. Gj., 32 vjeçe.

Njoftimi i Policisë:

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Fier, krahas punës për kontrollin e zbatimit të masave kufizuese për mospërhapjen e COVID-19, kanë vijuar punën për evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë si edhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim.

Specialistët për hetimin e krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, ndaluan shtetasit:

E.Z., 41 vjeç, banues në Fier.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkallës së parë Fier me vendimin e datës 18.02.2019, e ka dënuar me 2 muaj burg për veprën penale “Plagosje e lehtë me dashje”.

I. Gj., 36 vjeç, banues në Fier.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Dhunë në familje” pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij, shtetases S. Gj., 32 vjeçe.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme proceduriale.

(F.GJ/ Faxweb.al )

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *