Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Plagosja e efektivit në Berat, reagon policia: Tre vëllezërit kanë dhunuar efektivin, kanë tentuar t’i marrin armën, dyshohet për qitje të pavullnetshme

Sipas policisë efektivët janë lajmëruar për një konflikt në lagjen “Dëshmorët e Kombit”, dhe pasi kanë shkuar aty janë ndeshur me dhunën e ushtruar nga tre vëllezerit Gerald Marini 38 vjeç, Marjus Marini 42 vjeç dhe Arjan Marini 40 vjeç.

Gjatë tentativës për t’i marrë armën e shërbimit, arma ka kryer qitje të pavullnetshme, duke plagosur efektivin, i cili u transportua në spital jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i plotë i policisë: Berat/informacion paraprak

Sot rreth orës 20:20,  ka ardhur një telefonatë në Sallën Operative  se në lagjen “Dëshmorët e Kombit”  shtetasit G.M., M.M. dhe A.M (vëllezër) po konfliktoheshin me shtetasit A.M dhe bashkëshorten e tij shtetasen O.M .

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë  ku  kanë ndërhyrë për shuarjen e konfliktit.

Në momentin e ndërhyrjes së shërbimeve të Policisë, tre vëllezërit  kanë dhunuar, goditur dhe kanë tentuar ti marrin armën e shërbimit  njërit prej  punonjësve të policisë dhe   gjatë konfrontimit fizik  dyshohet se arma ka kryer qitje të pavullnetshme  ku është plagosur në këmbë punonjësi i policisë J.Xh, i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Berat, nën kujdesin e mjekëve.

Nga shërbimet e policisë është bërë, neutralizimi dhe shoqërimi i personave në konflikt dhe  është siguruar vendi ngjarjes.

Është krijuar menjëherë një grup i posaçëm hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, vijon puna intensive për  sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.