Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Plagosja me armë e dy vëllezërve Doçi në Shkodër, pistat ku po heton policia (Lidhja e tyre me zhdukjen e Jan Prengës)

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e kësaj të shtune në fshatin Bardhaj, në Shkodër. Gazetarja e ‘FaxNews’, Vilma Voçi raporton se dy personat e plagosur janë dy vëllezërit Marjan dhe Hot Doçi, përkatësisht 23 dhe 30-vjeç.

Bëhet me dije se dy vëllezërit ishin duke udhëtuar me një automjet pa targa, në momentin kur janë sulmuar.

Ndërkohë mësohet se dy të plagosur janë dërguar në Spitalin e Shkodrës dhe aktualisht janë jashtë rrezikut për jetën. Ajo çka bëhet me dije është se atentati ka ndodhur në një fshat të qytetit të Shkodrës dhe në vendin e ngjarjes nuk ka kamera sigurie. Referuar dhe orës në të cilën ka ndodhur ngjarja, përkon edhe me orën policore ç’ka e bën edhe më të vështirë identifikimin e autorëve, pasi në vendin e ngjarjes nuk ka pasur persona të tjerë të rastësishëm.

Dy vëllezërit i përkasin familjes shkodrane, Doçi, të cilët janë emra të lakuar për policinë, por edhe për operacionet e OFL-së, pra mendohet se kjo familje ka lidhje edhe me krimin e organizuar.

Pista kryesore ku policia po heton është ajo e konflikteve që dy vëllezërit Doçi mund të kenë pasur me ndonjë person.

Ndërkohë ende nuk dihet sa të afërt ishin dy vëllezërit me të afërmin e tyre Gentian Doçi i cili akuzohet për rrëmbimin dhe zhdukjen e Jan Prengës në Kamëz.

Në vendngjarje ndodhen policia e Shkodrës, Forcat Shqiponja dhe grupe të FNSH Shkodër, të cilët po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes.


(R.G/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.