Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Prej ditësh të izòluar pasi rezultuan me Covid-19, kryebashkiaku jep lajmin e mirë për dy zv.kryetarët

Kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu ka bërë të ditur se dy zëvendës kryetarët e Bashkisë së këtij qyteti, Oliana Moriseni dhe Ermal Pacaj, kanë kaluar me sukses Covid-19.

Ai ka vlerësuar ndjekjen e protokolleve nga dy vartësit e tij, ndërsa gjithë stafi i Bashkisë sipas Ndreut, kanë ndjekur udhëzimet si masë e mos lejimit të përhapjes së virusit.

“Oliana dhe Ermali, dy Zv. Kryetaret e Bashkise Lezhe, kane kaluar me sukses Covid-19. Duke ju uruar shendet te plote, i komplimentoj per korrektesen e treguar duke u izoluar dhe kryer nje karantine serioze. Sakrifica qe ata bene eshte pjese e seriozitetit qe ne kemi si staf, duke vleresuar situaten per mos infektimin e familjeve dhe kolegeve.

Megjithese cdo dite kemi qene ne kontakt per konsulta pune, dhe ata vete nuk kane reshtur se punuari nga shpia duke ndihmuar ne zgjidhjen e problematikave.
Por pati dhe ndonje qe me helmin ne gjak, beri statuse pa pike turpi. Por ne ja dalim gjithmone, ashtu si Oliana dhe Ermali, dhe kushdo tjeter qe do infektohet nga Covid. Urime e mbaresi per te dy. Mezi presim te rikthehen ne pune per te ecur me shpejt ne punet e perditeshme !”, shkruan Ndreu.


(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *