Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Pikëpyetjet mbi kushtet e mbajtjes së vaksinave, Rama hap frigoriferët përpara kamerave të ERTV-së, tregon vendin ku janë depozituar dozat e Pfizer

Ardhja e vaksinave Pfizer në Shqipëri ndezi dhe debatin mbi kushtet e transportimit dhe depozitimit të tyre. Kjo e shtyu kryeministrin Rama që të demostrojë publikisht me kamerën e ERTV ambientet ku janë depozituar vaksinat në depon farmaceutike të QSUT-së dhe ISHP-së.

Rama përmes një video-je të postuar në facebook i shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe shefja e Shërbimit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, tregoi frigoriferët ku mbahen vaksinat e ardhura nga fabrika e BioNTech në Gjermani.

Postimi i plotë i Ramës: QSUT dhe ISHP. Në depon moderne farmaceutike që kemi ndërtuar për spitalin, sipas standardeve të Bashkimit Europian, ku është ngritur edhe zinxhiri ftohës i vaksinave, si dhe në Institutin e Shëndetit Publik, ku ruhet aktualisht vaksina Pfizer.

* me magazinën që gjetëm si depo kooperativash në QSUT-në e rrënuar të 7 viteve më parë, sot do ta kishim të pamundur të siguronim ruajtjen e vaksinave.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *