Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Pezullohen kërkimet për të mbijetuarit në Xhenova, rrezikon të shembet dhe pjesa tjetër e urës

Kërkimet dhe gërmimet nën urën Morandi për të mbijetuar të tjerë të katastrofës ku humbën jetën dhjetra persona janë pezulluar për arsye sigurie.

Mediat italiane shkruajnë  se kërkimet dhe operacionet e gërmimit janë ndërprerë rreth orës 13:00 pasi rrezikonte të shembej edhe një pjesë tjetër e urës në zonën e rrugës “Campi”.

Kërkimet janë janë bllokuar për shkak të rrezikut konkret të shembjeve të reja të pjesshme në strukturat nën këmbë të urës të dizajnuara nga inxhinieri Morandi.

Dy nga tre zonat e kërkimit janë janë pastruar. Shkatërrues impakti në rrugë me ndikim në të gjithë zonën liguriane të autostradës. Është kërkuar gjendja e emergjencës kombëtare dhe lutja e Papës për viktimat.

Deri me tani numri i viktimave sipas mediave italiane ka arritur në 39 persona mesi të tyre dhe dy djem shqiptarë.

(M.Q/Faxweb)

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.