Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Ish-deputeti i nxjerr videon Ramës: Po të kishte turp ky kryeministër i shplarë duhet të kishte dhënë dorëheqjen

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka publikuar një video të kryeministrit Edi Rama të dy viteve më parë.

Në videon e publikuar Rama akuzonet opozitën si mbrojtese te informalitetit sepse kerkonte te hiqej TVSH per bisnesin e vogel.

Ndërkohë që sot Rama u shpreh se duhet të hiqet TVSH-ja për biznesin e vogël.

“Ju lutem shume shikojeni kete VIDEO. Dy vjet me pare Edi Rama akuzonte opoziten si mbrojtese te informalitetit sepse kerkonte te hiqej TVSH per bisnesin e vogel.

Ja cfare thoshte Rama: “Opozita front në mbrojtje të INFORMALITETIT. Ne mbrojmë njerëzit e zakonshëm. Asnjë biznes pa TVSH = FUND mashtrimit me lekët e popullit”.

Sot po vete ky Edi Rama thote se do ta heqe TVSH per biznesin e vogel dhe thote:

“Unë do ju them biznesit të vogël se do ju heqim TVSH”. Po te kishte turp ky kryeminister i shplare nga personaliteti duhej te jepte doreheqjen. Po ky s’ka turp!!”- shkruan Vasili.

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.