Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Vasili nxjerr e-mailet e Damian Gjiknurit: Nuk kam asnjë pretendim për marrëveshjen e 5 qershorit

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka publikuar e-mailet e dërguara nga përfaqësuesi i maxhorancës Damian Gjiknuri në Këshillin Politik, i cili ka konfirmuar tekstin e dakordësuar nga palët politike në marrëveshjen e 5 qershorit.

Vasili publikon mesazhet ku Gjiknuri, ka konfirmuar me shkrim(e-mail) ketij Keshilli se nuk ka asnje pretendim per kodin e miratuar konsensualisht sipas 5 qershorit.

“Rama mashtrues,nuk kishte asnje pretendim per 5 qershorin!(Dokumenti). Edi Rama mashtron hapur kur flet per Reformen Zgjedhore dhe ndryshimet kushtetuese e shkaterrimin e marreveshjes se 5 qershorit.

Perfaqesuesi i Rames ne Keshill Politik Damian Gjiknuri i ka konfirmuar me shkrim(e-mail) ketij Keshilli se nuk ka asnje pretendim per kodin e miratuar konsensualisht sipas 5 qershorit.

Ndaj Rama eshte thjesht nje dhunues i kushtetutes, nje uzurpator pushteti, nje karagjoz politik dhe duhet trajtuar si i tille. Shikoni e-mailet qe provojne qarte se Rama nuk kishte asnje pretendim.”- shkruan Vasili.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *