Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Na la nga kjo flamë e keqe”, Petrit Beci rrëfen takimin e fundit me Muharrem Fejzon: Ngela i habitur nga mendimet e tij progresiste

Drejtori i përgjithshëm i Fax News, Petrit Beci ka reaguar për ndarjen nga jeta të Muharrem Fejzos si pasojë e koronavirusit.  Beci kujton takimin fundit që pati me mikun e tij rreth një vit më parë, kur u habit nga mendimet e tij rreth artit dhe disa fushave të jetës.

Ndër të tjera, thotë se Fejzo nuk ishte vetëm filmbërës, por edhe skulptor, piktor, bashkëskenarist dhe artist i gjithanshëm.

Petrit Beci: Iku e na la nga kjo flame e keqe qe po merr perdite e me shume njerez te njohur , nje nga profesionistet e brezit qe vune themelet e filmit shqiptar! Profesor Muharrem Fejzo nuk ishte thjesht nje filmberes,ishte shume me teper. Skluptor, piktor,bashkeskenarist,muzikant nje artist i gjithanshem. Nje njeri i mrekulkueshem,tolerant, me mendje te hapur, babaxhan, i dashur me te gjithe e sidomos me sens pozitiv karshi te rinjve !

Realizoi shume filma e ndermjet tyre dhe disa qe ngelen te perjetshem jo vetem per cilesine e tyre maksimale por dhe per mesazhet e qarta e te ndjera jo vetem patriotike por mbi te gjitha per mesazhet e vlerave njerezore .

E kisha takuar para nje viti per here te fundit dhe ngela i habitur per mendimet e tij gjithmone progresiste jo vetem per artin por per te gjitha fushat e jetes. Nje burre ne moshe me mendje ,zemer e shpirt rinor !

Te qofte dheu i lehte i dashur Miku jone ! Do te kujtojme gjithe jeten per ate cfare na ke dhuruar, art, miqesi, dashuri dhe ngrohtesine tende te pa shembullt!

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *