Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Përshkallëzohen tensionet midis Azerbajzhanit e Armenisë, ushtarët armenë hapin zjarr ndaj ushtarëve azerbajxhanas që bënin roje në kufi

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit njoftoi se ushtarët armenë hapën zjarr ndaj ushtarëve azerbajxhanas që bënin roje në drejtim të rajonit Kelbajar në kufirin mes dy vendeve.

Në deklaratën e ministrisë thuhet se asnjë ushtar azerbajxhanas nuk u vra ose plagos.

Ministria vuri në dukje se incidenti provoi edhe një herë se pala armene ndjek një politikë të përshkallëzimit të qëllimshëm të situatës në kufi dhe bën provokime ushtarake para zgjedhjeve.

Siç thuhet në deklaratë, e gjithë përgjegjësia për incidentin bie mbi Armeninë.//AA

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.