AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Përplasjet për Gjykatën Kushtetuese, Meta hedh shortin për anëtarët e rinj të KED

Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi ka njoftuar përmes një statusi në Facebook hedhjen e shortit për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të ri të Emërimeve në Drejtësi.

Hedhja e shortit do të bëhet në orën 12:00 të ditës së sotme ndërsa sipas Blushit do të jetë në transmetim të drejtëpërdrejtë për transparencë të plotë

“Sot në ora 12:00 në Institucionin e Presidentit të Republikës hidhet shorti për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të ri të Emërimeve në Drejtesi (KED).
Transmetim LIVE – TRANSPARENCË E PLOTË “, shkruan zëdhënësi i Ilir Metës.

Kujtojmë se mes Presidenti dhe kryetarit të KED ka pasur përplasje për emërimet e anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese si dhe përzgjedhjene e tyre.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Një person u rrëmbye në Kamzë në mesditë, në sytë e shumë dëshmitarëve. Sot, pas 11 ditësh policia raporton se ai ka vdekur ditën e pengmarrjes, por nuk po i gjejnë trupin. Çfarë mendoni?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *