Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Përplasja në zyrat e FRD, vëzhguesit e ODIHR takohen me Sali Shehun, zbulohet për çfarë diskutuan

Përfaqësues të misionit të vëzhguesve të ODIHR për zgjedhjet parlametare të 25 Prillit janë takuar këtë të mërkurë me kreun e Frymës së Re Demokratike, Sali Shehun.

Burimet për ‘Faxweb’ bëjnë me dije se takimi është bërë në selinë e kësaj forcë politike, ku prej një muaji është ndërprerë energjia elektrike.

Këshilltari politik i vëzhguesve të ODIHR-it është njohur me problematikat dhe situatën e ndodhur në zyrat e FRD-së një muaj më parë. Bëhet me dije se temë diskutimi kanë qenë zgjedhjet.

“Klima e tensionit me presion i pushtetit në kundërshtim me parimet e ODIHR dhe OSBE për zgjedhje të lira, ndërsa detyrë e qeverisë është të krijojë kushtet minimale për zgjedhje. Zgjedhjet e lira kushti themelor për integrimin në Europë.”, mësohet të ketë thënë ODIHR në takim.

(R.G/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.