Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Përplasje titanësh/ Biden deklaroi se Putin është një vrasës, Erdogan i del në mbrojtje presidentit rus

Nuk është aspak e hijshme ajo deklaratë ka thënë Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ditën e sotme, pasi Joe Biden u shpreh se Presidenti rus, Vladimir Putin është një vrasës.

Sipas mediave të huaja, Erdogan ka thënë se një deklaratë e tillë nuk është e hijshme për një president. Ai e ka quajtur atë të pranueshme dhe të pafalshme.

“Deklaratat e Z. Biden rreth Z. Putin nuk janë të përshtatshme për një president dhe një president që del dhe përdor vërejtje të tilla kundër presidentit të një vendi si Rusia është me të vërtetë e papranueshme, jo diçka që mund të rregullohet,”-ka thënë Erdogani.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, i pyetur nga drejtuesi George Stephanopoulos nëse mendonte se Putini ishte një vrasës, ai ka thënë po. Si përgjigje, Rusia tërhoqi ambasadorin e saj në SHBA-së dhe Putini ftoi Biden për të zhvilluar një debat publik.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.