AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Përplasja për Gjykatën Kushtetuese, Komisioni i Venecias vjen nesër në Tiranë, në axhendë takim dhe me Arta Vorpsin

Komisioni i i Venecias do të mbërrijë gjatë ditës së nesërme në Tiranë në kuadër të emërimeve në Gjykatën Kushtetuese e cila shkaktoi një përplasje mazhorancë- Presidencë vitin e kaluar.

Pikërisht Kuvendi dhe Presidenca e kanë çuar të dyja në Venecia për opinion këtë çështje dhe nesër dhe pasnersër një delegacion ekspertësh do i prijë takimeve.

Mes takimeve, Komisioni i Venecias do të pritet nga Ruçi, Meta, anëtarët e komisionit hetimor parlamentar, Arta Vorpsi dhe kreu i KED Ardian Dvorani.

AXHENDA E DELEGACIONIT TË KOMISIONIT TË VENECIAS

13 shkurt

Nesër ne 9:30 delegacioni i Venecias takon Ruçin.

Në orën 12:00 delegacioni i Komisionit të Venecias takon Presidentin Ilir Meta.

Ne orën 10:40 delegacioni i Komisionit të Venecias takon anëtarët e Komisionit Parlamentar Hetimor

Ne orën 16:00 delegacioni i Komisionit të Venecias takon Arta Vorpsin

14 shkurt

Në orën 10: 15 delegacioni i Komisionit të Venecias takon Ardian Dvoranin, kreu i KED.

 

Fjalët Kyce

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *