Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Përplasja” mes Ramës dhe Kurtit për demarkacionin, Kokëdhima: Mbështesim Vetëvendosjen, Kosova humbet 8200 hektarë

Kryetari I ZGJIDHJES Koço Kokëdhima i ftuar në emisionin “Studio e Hapur” ka komentuar edhe debatin në lidhje me marrëveshjen e demarkacionit të Kosovës me Malin e Zi, ndërsa Albin Kurti kritikoi Ramën për qëndimin e tij pas vizitës së Haradinaju në Tiranë.

Kokëdhima tha se ZGJIDHJA mbështet Vetëvendosjen pasi siopas tij Kosova humbet 8200 hektarë me marrëveshjen aktuale.

“E kam pritur Albin Kurtin së bashku me kryetarin e Prishtinës kohë më parë dhe më kanë ato që kishin për marrëveshjen. Është marrëveshje në dëm të Kosovës. Kosova humbet 8200 hektarë me marrëveshjen aktuale, ka prova të mjaftueshme për të kundërshtuar këtë marrëveshje, edhe për shkak të mënyrës si është bërë”, tha Kokëdhima. (B.H/Shuplaka)

 

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *