Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Përplasi për vdekje të moshuarin, 18-vjeçari arrestohet në shtëpi duke mjekuar plagët

Është identifikuar dhe arrestuar personi që shkaktoi aksidentin e të hënës në mbrëmje në lagjen numër 2 në Divjakë, ku gjeti vdekjen 80 vjeçari Ndrek Prendi.

Nga informacionet e marra në rrugë operative dhe duke përdorur dhe kamerat e sigurisë të bizneseve në rrugë, policia e Divjakës identifikoi dhe ndaloi autorin Antonio Xeka 18 vjeç nga Gramshi i Lushnjes.

Xeka u arrestua në banesën e tij. Policia e Divjakës konstatoi në trupin e tij plagë, të cilat i ishin shkaktuar nga aksidenti. 18 vjeçari Xeka së bashku me shokun e tij goditën me motocikletë të moshuarin dhe më pas u larguan nga vendngjarja.

Mbi të rëndon akuza e largimit nga vendi e ngjarjes dhe shkaktimi i aksidentit me pasojë vdekje. Ndërsa për shokun e tij adoleshent rëndon akuza e bashkëpunimit dhe fshehjes së të vërtetës që penguan policinë për zbardhjen e ngjarjes.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *